Składki oraz zrzuty

Dołączył: 29 Paź 2009

Skąd: Niemcz

PostWysłany: Wto 11:30, 03 Sie 2010    Temat postu: Składki oraz zrzuty

Założyłem temat opierając się na pomyśle Filipa:
Cytat:
Jako, że ja sam,ale też myślę, że nie tylko ja mam braki sprzętowe co bym mógł wykonywać swoje obowiązki. Dlatego proponuję, aby zrobić zrzutki na sprzęt "obozowy". Przeczytawszy zakres wszystkich obowiązków zakup miałby dotyczyć:
-nity(są tanie, wiec dużego problemu by nie było)
-młoteczek(jeśli ktoś ma, nieużywany to super)
-kowadełko(zapewne ktoś ma,ale jak sądzę sam tego używa, więc nie zawsze może je pożyczyć na wyjazd)
-igły szewskie(koszt też nie jest wygórowany, argumentacja jak powyżej)
-siekiera(moją dużo się nie zdziała, a jeśli już to jest to bardziej czasochłonne,a tu chodzi o "porządną siekierę" )
-młotek(z tym będzie najmniejszy problem bo każdy pewnie ma kilka kompletów)
-gwoździe(ja osobiście mam dużą ilość gwoździ,ale małych, a potrzebne są różnej wielkości, wiec dobrze byłoby kupić kilka rodzajów )
-podpałka(najlepiej chyba w płynie,koszt nie jest duży)

Głównym argumentem za zrzutą, jest to, iż pewnie sprzęt w/w się znajdzie bez kupowania go, ale jest rozsiany po różnych częściach miasta,i nie zawsze będzie można go pożyczyć a jest on niezbędny. Zakupiony sprzęt byłby rozdzielony osobą, które muszą być w niego wyekwipowane na wyjazdy- oszczędziłoby to czasu, i zapewne nerwów w niektórych sytuacjach.
Co Wy na to?

Dodałbym jeszcze do rzeczy w/w, aby zakupić sprzęt historyczny (mowa o narzędziach).

Dodatkowo co potrzebujemy na wyjazdy:
- Wiatę
- Trójnóg
- Ruszt
- Worki lniane do chowania sprzętu (tak z 3, mimo wszystko swoje worki lniane też będzie potrzeba mieć)
- 2 ławki na XIV/XV wiek (są demontowane, więc nie ma żadnego problemu z przewozem), a koszt jednej to 110-220 zł.

Rzemienie i troki nie idą w składkę, z powodu, na różnorodność ich użycia w Maximusie (ty złożysz się na 10, a dostaniesz 5, ponieważ ktoś inny zużył już 15). Więc to we własnym zakresie.

Pozdrawiam!

Ostatnio zmieniony przez Adrian dnia Wto 11:34, 03 Sie 2010, w całości zmieniany 3 razy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szkoła Fechtunku Historycznego Maximus Strona Główna -> Bydgoska Chorągiew Zaciężna MAXIMUS Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)