Msza rycerska

PostWysłany: Czw 9:24, 21 Kwi 2011    Temat postu: Msza rycerska

Witam! Mamy możliwość aby uczestniczyć we Mszy św. mającej swoje korzenie we wczesnym średniowieczu. Klasyczny ryt rzymski powstawał przez kilkaset lat. Wojowie, rycerstwo oraz szlachta mieli sposobność by czerpać z jego owoców. Liturgia odbywa się w powszechnym języku Kościoła, czyli w języku łacińskim; kapłan, ministranci oraz cały lud są zwróceni w kierunku Tabernakulum; jest tutaj bardzo mocno postawiony akcent na oddanie najwyższej czci Bogu, na skupienie oraz kontemplację najświętszych Tajemnic. Msza św. miałaby miejsce 2 maja 2011r. (w mszale rzymskim wspominamy wtedy św. Wojciecha, patrona Polski, oraz św. Jerzego, patrona Rycerstwa) w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Placu Piastowskim w Bydgoszczy. Uzyskałem też zgodę proboszcza, ks. dr Romana Kneblewskiego (jest on członkiem braci szlacheckiej) na zorganizowanie Dnia Rycerstwa na placu wokół budynku kościoła. To czy chcecie mieć uczestnictwo w wielowiekowej Tradycji oraz w szerszym rozpropagowaniu rzemiosła rycerskiego zależy tylko od Was. Gwoli ścisłości podam informację, że Msza, która miała miejsce w Kościele p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy na bydgoskim Szwederowie, w tym roku się nie odbędzie. Czasu zostało mało, dlatego proszę zainteresowanych o pilny kontakt z Mateuszem Witkowskim, nr tel. 514-963-402.
Pozdrawiam!

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Czw 9:26, 21 Kwi 2011, w całości zmieniany 1 raz
Patiko

Dołączył: 17 Lut 2008

PostWysłany: Czw 12:55, 21 Kwi 2011    Temat postu:

A jakieś konkrety - np godzina? O co chodzi z tym Dniem Rycerskim? Jakieś może szczegóły?

PostWysłany: Czw 21:10, 21 Kwi 2011    Temat postu:

Prawdopodobnie będzie to o 14. Po szczegóły kontaktuj się z Mateuszem, ja jestem pośrednikiem.
Patiko

Dołączył: 17 Lut 2008

PostWysłany: Czw 22:20, 21 Kwi 2011    Temat postu:

Jako uczestnik to szczerze mnie nie kręci, ale zastanawiam się czy jest sens się fatygować na ten "dzień" - czy będzie coś ciekawego. Nie chce mi się szczerze dzwonić w tej sprawie do organizatora

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szkoła Fechtunku Historycznego Maximus Strona Główna -> WICI - plany na najbliższy czas Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)